Відкритий камін і димар для нього
Камін є природним композиційним центром приміщення. Він служить для створення комфорту, затишку, релаксації організму людини. Біля нього має бути достатньо місця для організації зони відпочинку, спілкування, на якій можуть розміститися столик і кілька крісел, бажано при цьому мати запас простору між каміном і кріслами хоча б від 1,5 м..
Відкритий камін - це вогнище з відкритою топкової камерою. Найважливіша умова монтажу і працездатності каміна - це відсутність поддымливания (поступание диму в приміщення) в будь-яких режимах горіння.
Щоб перепинити шлях диму з вогнища в кімнату, треба забезпечити постійну тягу - подачу повітря у верхню частину топкового отвору.Це досягається
- наявністю повітря в приміщенні - кімната повинна бути не герметична, іноді роблять спеціальний канал для повітря з вулиці під топку, в піддувало.
- дотриманням пропорцій топкової камери та димоходу, а також правильним розташуванням і розмірами щілини з топки в димозбірник. Пропорційне співвідношення площ перерізу топкового вікна, перевалу, димосборніка і димового каналу створює ежекторний підсмоктування повітря і, як наслідок, відсутність диму в приміщенні.
У теж час не треба радіти чи заздрити комусь, якщо у нього «така тяга, що аж гуде». Занадто добре-теж не добре. Взимку холодного засмоктувати повітря з вулиці (замість того, який вилетів в трубу) буде більше, ніж встигають нагріти стіни приміщення, які, в свою чергу - це гуде камін здатний нагріти випромінюванням.
Горіння палива в каміні відбувається при багаторазовому надлишку повітря.
Біля відкритого каміна немає вхідних дверей, і тому якщо труба вузька, то дим не буде пробиратись туди і піде в кімнату. В каміні шлях диму з топливника в кімнату перегороджує постійний приплив повітря, спрямований із приміщення в осередок і далі через димову трубу в атмосферу. Щоб пропустити цей об'єм повітря, димохід повинен бути великого перерізу. Переріз димохідної труби повинно відповідати параметрам топкового вікна каміна.
Треба мати на увазі, що цегляна димохідна труба надійно спирається на камін тільки задньою стінкою, а бічні і передня фактично висять на повітрі (т. е звичайно на каміні, але під нею - порожня топка, тому її треба кріпити або до стіни, або до перекриття, щоб вона коли-небудь не продавила верх каміна. Сьогодні, щоб не робити великої і важкої цегляної димохідної труби застосовують труби з нержавіючої жароміцної сталі. Вони набагато компактніше і легше.
Висота труби значення для тяги, звичайно має, але не треба надто на це розраховувати, так-так її «пропускна здатність» залежить від висоти не прямо пропорційно, а пропорційно квадратномукоренюзвисоти. Наприклад, у чотирьох метровій трубі за од. часу проходить 2 кубометра повітря, а щоб пройшло 3 кубометра, висота повинна бути вже 9 метрів, 4 кубометрів – 16 метрів висоти і т. д.
РАСТОПКА КАМІНА
Якщо камін довго не працював, на вулиці зима і димохідна труба дуже холодна (або навпаки - не зима, але в приміщенні - холодніше, ніж на вулиці), то помістіть одну або дві зім'яті газети на перевал (газовий поріг) і спаліть їх. Одночасно розтопити камін матеріалом, що дає 'великий вогонь" (стружка, газета, хворост). Сенс операції – виштовхування з димоходу пробки холодного, застояного повітря.
Якщо і це не допомагає, то треба на всяк випадок мати лист жерсті, а якщо немає, але терміново треба - то фанери, розміром по ширині і висоті-мінус 5...10 см порталу . При розпалюванні їм можна прикрити топку на кілька хвилин (щілина повинна залишитися знизу) і все буде в порядку.
- Модульні димаріЗа кількістю застосування та кількістю варіантів виконання (кількість розмірних рядів, комплектація, конструктивно-складальні рішення, зовнішнє оформлення) нержавіючі модульні димарі випереджають інші різновиди димохідних труб.Модульні димарі
- Види димоходівРозрізняють чотири основних види димоходів: Цегляний димар - це канал побудований у цегляній кладці будівлі або побудований окремо. Дуже часто в отриману димохідну шахту поміщають азбестоцементну трубу. Основний недолік таких димоходівВиди димоходів