Дрова: види, запалювання і горіння
Дрова, як і вугілля, закладаються в топку певними порціями. І кожна така порція згорає спочатку з виділенням газообразых продуктів (піролізу), а потім у вигляді вугілля (коксу) з утворенням золи. Поліна різного розміру горять по різному. Тонкі поліна можуть згоряти окремо (сірники, скіпка) і найчастіше використовуються для розпалювання. Велике поліно (колода) не буде горіти самостійно без зовнішнього підігріву. Тому товсті поліна можуть горіти тільки у вогнищі (закладці).
Особливості розпалювання камінів і печей для лазень - зверху чи знизу:
- розпалювання дров зверху дозволяє швидко і легко разжечься поліна в топливнике каміна
- верхній розпал збільшує час горіння першої закладки дров, порівняно з розпалом знизу
- розпал зверху дозволяє швидше прогрітися стінок димоходу
- з верхнім розпалюванням горить тільки верхній шар дров, повільно опускаючись вниз. Але це тільки за умови, що для розпалювання використовуються сухі дрова.
- Розпал знизу проводиться сухими дровами, а зверху вже можуть лягати дрова з більшою вологістю, поки полум'я розгориться сирі дрова підсихають.
Основні види горіння дров це нижня горіння та верхнє горіння.
Під час нижнього горіння вугілля і полум'я в буквальному розумінні завалені холодними дровами, які прогріваючись димлять білим або бурим димом (продуктами піролізу). Біле димлення слабшає у міру того як полум'я захоплює всю закладку дров і поступово замінюється чорним дымлением. при такому горінні поліна закладаються на дві третини висоти топки, одна третина залишається для полум'я.
У верхньому горінні поліна закидаються за поодиноко на шар палаючих вугіль. Поодинокі поліна не загороджують основну масу розпечених вугіль, тому цей режим характеризується потужними променистими випромінюваннями від вугілля до стінок. Якщо повітря подається знизу через колосники, то увесь кисень споживається нижнім палаючим шаром вугілля. Такий процес горіння хороший для печей всіх типів крім цегляних без вогнетривкої кладки.
Породи деревини:
М'які породи деревини
цих порід відносяться головним чином хвойні дерева. Ця деревина має нещільної структурою, малої теплотворною здатністю, і в димоході при її використанні відкладається смола.
Сосна. Соснові дрова легко колоти, вони добре розтоплюються, але не утворюють іскор.
Тополя. Дрова з тополі важко розпиляти, але легко колоти, розтоплюються вони просто. Дрова з тополі швидко згоряють, виділяючи трохи тепла і утворюють іскри при горінні.
Вільха. Вільхові дрова важко розколоти, але горять вони добре.
Среднетвердые породи деревини
Ця деревина має невисоку щільність, дрова з неї мають середньої теплотворною здатністю. До цього типу деревини відносяться деякі хвойні й фруктові дерева.
Вишня. Вишневі дрова дуже легко розколоти, але розтопити їх складно, під час горіння вони будуть трохи диміти.
В'яз. Дрова з вязя розколоти дуже непросто, розтоплюються вони теж важко, а при горінні утворюють багато диму.
Кедр. Кедр легко колеться, але важко пиляється, а при горінні, можна отримати багато вугілля, які будуть довго тліти.
Ялиця. Дрова з ялиці чудово колються і пиляються, але під час горіння сильно димлять і дають багато іскор.
Береза. Березові дрова широко використовуються при топці печей і камінів. Ці дрова легко колються і чудово горять. В березових дровах міститься мало вологи, топити ними можна і в сирому вигляді. Вони не утворюють ніяких іскор, не виділяють смоли, тому для приготування їжі (та й багато іншого на дачній ділянці) підійдуть найкраще. Обов'язково майте їх у своєму дровенике!
Тверді породи деревини
Ця деревина дає сильний жар і згоряє повільно
Дуб і граб. Ці два види дров розколоти важко, вони погано розтоплюються, але від їх згоряння утворюється багато тліючого вугілля.
Бук. Дрова з бука колоти не менш важко, так само, як і розтоплювати їх, але ці дрова горять сирими.
Тіс. Тисові дрова важко колоти і важко розтоплювати.
Яблуня, груша. Ці дрова колються легко, вони чудово горять, поширюючи хороший аромат.
- Модульні димаріЗа кількістю застосування та кількістю варіантів виконання (кількість розмірних рядів, комплектація, конструктивно-складальні рішення, зовнішнє оформлення) нержавіючі модульні димарі випереджають інші різновиди димохідних труб.Модульні димарі
- Види димоходівРозрізняють чотири основних види димоходів: Цегляний димар - це канал побудований у цегляній кладці будівлі або побудований окремо. Дуже часто в отриману димохідну шахту поміщають азбестоцементну трубу. Основний недолік таких димоходівВиди димоходів